Laga Luga Yerine Doğru Düzgün Logo Yapmanızı Sağlayacak Programlar

Tıpkı şey gibi, milletimizin yarısından fazlasının şair olması gibi (çünkü şiiri deden, dedem, dedeleri de yazar algısı oturmuş durumda, herkes en az bir kere aşk acısı çektiği için), eli biraz mouse tutan herkes tasarımcı olunabileceğini ve logo yapabileceğini düşünmektedir. Fakat logo tasarımı için o mouse’u tutabilmenin ötesinde başka şeyler de gerekir. Ayrıca, 'Ücretsiz Logo Tasarım Programları - Logo Tasarım Nasıl Yapılır?' yazımıza da göz atarak oldukça faydalı ve güncel bilgileri öğrenebilirsiniz.

Logo neden önemli bir şeydir ve logo tasarlarken nelere dikkat edilmelidir gibi konuları daha detaylı bir şekilde buradan ve şuradan okuyabilirsiniz. Mouse’tan birkaç tık öteye geçip markalar için özgün logolar yapmanızı sağlayacak logo yapma programları ise şöyle:

AAA Logo

Herkesin “Aaa, ne kadar güzel ve orijinal bir logo.” diyeceği logoları yapmanızı sağlayan bu programda 8000’in üzerinde şablon ve simge yer alıyor. İster web ister baskı işlerinde kullanılacak logoları bu programla tasarlayabilirsiniz.

Studio V5 Logo Maker

Basit arayüzü ve kategorize edilmiş hazır şablonlarıyla size, “Onu mu yapsam, bunu mu yapsam?” kararsızlığı yaşatacak denli zengin bir logo tasarım programı. Programın içerisinde 40.000 font ve 100.000 fotoğraf ücretsiz olarak sunuluyor.

Quick Logo Designer

Sabırsızlar için hem hızlıca hem de profesyonel bir şekilde logo tasarlamaya yarayan programda 5000’den fazla sembol ve yazı tipi, 2.200 tane hazır logo şablonu bulunuyor. Sade arayüzüyle fontu, ikonu birleştirip işi oldu bittiye getirebiliyorsunuz ve gerçekten de oluyor.

Logo Design Studio Pro

Bu programı yapanlar, illa herkesin tasarım okullarından mezun olmasının gerekmediğini, herkesin logo hazırlayabileceğini düşünmüş, logo yapmak için ihtiyacınız olan tüm araçları ve şablonları size gani gani sunmuşlar. Biz de zaten “Herkes logo yapamaz,” demedik, “Sadece mouse’u tıklayarak olmaz bu iş.” dedik.

Jeta Logo Designer

Logo yapımını basit hâle getiren başka bir uygulama da Jeta Logo Designer. 5000’de fazla vektörel simge, 400 logo şablon, 200 değişik ve janjanlı şekil stili barındıran program, özellikle logo yapmaya yeni başlayanları basit araçlarıyla tavlayacak nitelikte.

Tabii ki söz konusu logoysa bu işin üç büyüğü Adobe Illustrator, Adobe Photoshop ve Corel Draw’dur ama zaten onları biliyorsunuz diye yazmadık (İçleri rahat etmedi, yine de yazdılar).