450.000.000 adet baskıyı Türkiye'nin 81 iline gönderdik | HakkımızdaHafta içi09:00 - 18:00|İletişim0216 706 0 232

Güvenli Ödeme İade Garantisi Zamanında Teslimat Kargo Bedava 6 Taksit

Kartviziti Daha İyi Olanların Toplantılarda Yaşadığı Tarifsiz Gurur

İş dünyası zorlu, rekabet gerektiren çetin bir ortamdır. Evet, sizin de sevdiğiniz müşterileriniz ve mail’lerde geyik çevirdiğiniz çözüm ortaklarınız olabilir ama başta kendi sektörünüz olmak üzere kocaman iş dünyası içinde en başarılı firma olmak için o şirketi kurdunuz. Bir şirketin deneyimini, uzmanlığını ve işlerinin kalitesini müşterilerine sunabilme becerisinin başarılı olmakta hayati önem taşıdığı bol kapışmalı rekabet ortamında ilk intibaının simgesi olan kartvizitlerin önemi ise her zaman büyüktür, büyük kalacaktır.

Sonunun keyifli akşam yemekleriyle veya “Sevgiler.” dilekleriyle tamamlanmış bir mail’le bitmesini umduğunuz toplantılarda el sıkışma, size gösterilen yere oturma, “Bir şey içer misiniz?” sorusuna büyük oranda “Su lütfen.” diye cevaplama, herkes yerine oturduktan sonra kartvizitlikleri açma ve kartvizitlerin karşılıklı olarak verilme anını düşünün. Her şeyi ayrıntısıyla anlatıyoruz ki tüm aşamalar tek tek gözünüzde canlansın, yaşıyorsunuz bunları, biliyoruz. İşte kartvizitlerin görüldüğü o ilk anın şirketler arası beraberlik kararının verilmesinin ilk tohumları olduğunu hiç düşünmüş müydünüz?

"Aslında Biz de Böyle Bir Kartvizit Tasarımı Düşünmüştük.”

Ama bir türlü zaman bulamamıştınız değil mi? Toplantılarda size uzatılan kartvizit, tasarım olarak etkileyici veya yaratıcıysa bunu dile getirir, iş arkadaşınıza “Biz de böyle bir şey yapalım Batu’cum.” ya da “Biz de böyle hani çekince içinden başka bir kâğıt çıkanlar var ya, onlardan yaptıracaktık ama işler aşırı yoğun.” tarzında açıklamalarda bulunursunuz. Sizin kartvizitinizse 1980’lerden kalma, hiçbir efektif özelliği bulunmayan, markanız ya da konumunuz hakkında hiçbir ipucu vermeyen, sadece “Ara beni, ulaşamazsan mail at.” diyen bir kartvizit olarak ayıp olmasın diye alınır, gider. Alınır, gider.

İyi Kartvizit Derken?

Tasarımın her geçen gün daha fazla önem kazandığı dünyamızda kartvizit modelleri de elbette çok çeşitli. Bir FBI ajanı gibi sol cebinizden ya da kartvizitliğinizden gururla çıkarıp müşterinin önüne koyacağınız kartvizitinizin illa şakalı-komikli ya da yaratıcı olması da gerekmiyor. Şirketinizin ve konumunuzun ağırlığına göre klasik tarzda bir kartvizite de sahip olabilirsiniz. Önemli olan demode renklerden ve tasarım anlayışından arındırılmış, belki şirketinizin logosunu belki yaptığınız işin önemli bir parçasını ön plâna çıkaran bir kartvizitinizin olması. Aslında konu, “Alt tarafı bir kartvizit adım, rütbem, telefon numaram ve mail adresim yazsın yeter.” demeyip yaptığınız işe verdiğiniz önemi göstermek.

Şu toplantı odasında özgüvenle oturan mutlu kişi de kim? Elbette aranızda kartviziti en iyi olan! Sıradan ve sıkıcı geçen hiçbir ilk buluşma uzun beraberliklerin kapısını açmaz, unutmayın.