450.000.000 adet baskıyı Türkiye'nin 81 iline gönderdik | HakkımızdaHafta içi09:00 - 18:00|İletişim0216 706 0 232

Güvenli Ödeme İade Garantisi Zamanında Teslimat Kargo Bedava 6 Taksit

Kartvizit Ölçüleri ve Kartvizit Örnekleri

Kartvizit Ölçüleri ve Örnekleri

Kartvizit tasarlarken kartvizit boyutları, son kararı vermeden önce üzerine düşünerek dikkatlice seçim yapmanız gereken bir konu. Özellikle kartvizitlerin insanların elinde daha uzun süre kalmasının amaçlandığını düşünürsek kartvizit boyutlarının önemini daha iyi anlayabiliriz. 

 

Biz de bu nedenle en sık kullanılan kartvizit ölçüleri ve bu ölçülerdeki en güzel kartvizit örneklerini sizler için listeledik. 

Kartvizit Ölçüleri

* Standart Kartvizit – 8.4x5.2cm 

* İnce(Mikro) Kartvizit – 2.5x8.5cm veya 3.5x8.5cm  

* Kare Kartvizit – 5.2x5.2cm 

* Katlamalı Kartvizit – 8.4x10.4cm 

Standart kartvizit ölçüleri 8.4x5.2cm'dir. Ancak eğer tasarım ve marka imajı açısından farklı ölçülerin size daha çok fayda sağlayacağını düşünüyorsanız, farklı ebatları da denemekten kaçınmamalısınız. Ayrıca birçok firmanın standart kartvizit kullandığını düşünürsek, farklı boyutlar sizin kartvizitinizi daha da öne çıkaracaktır. Yukarıdaki kartvizit ölçülerinin dışında tasarımınıza uygun ölçüler yaratmakta da özgürsünüz. Bu noktada baskı için özel kesim yaptırabileceğiniz Bidolubaskı'yı tercih edebilirsiniz. 

NOT: Kartvizitler hakkındaki ilginç istatistikleri öğrenmek isterseniz şu yazımızı da okuyabilirsiniz.

Kartvizit Boyutları Gerçekten Önemli Mi? 

Bu soruya yine başka bir soruyla ışık tutmaya çalışalım; "Standart bir kartvizit ile alışılagelmiş bir yoldan mı devam etmek istiyorsunuz, yoksa yaratıcılığınızı ve eşsizliğinizi farklı kesimlerle ortaya koymak mı?" 

Gerçekten akılda kalıcı bir kartvizit istiyorsanız bunun en önemli unsurları tasarım ve kullanılacak kartvizitin ölçüleridir. Kartvizit tasarımı ve kartvizit ölçüleri esasında birbirinden çok fazla ayrılmayan unsurlardır. Grafik tasarımcılar açısından da durumu ele aldığımızda aynı ölçülerde yaptıkları tasarımların bir noktada ortak özellikler gösterdiğini görebiliriz. Ancak alıştıkları ölçü düzeninin dışına çıktıklarında ortaya daha yaratıcı işler çıkarabilecekleri de düşünmemiz gereken bir ayrıntı. 

Standart Kartvizit Örnekleri - Standart Kartvizit Ölçülerinde

İnce(Mikro) Kartvizit Örnekleri - İnce Kartvizit Ölçülerinde

Kare Kartvizit Örnekleri - Kare Kartvizit Ölçülerinde

Katlamalı Kartvizit Örnekleri - Katlamalı Kartvizit Ölçülerinde