Zarflar

Zarf Baskı Ürünleri Hakkında

Zarflar firmaların çalışanları, müşterileri ve diğer kurum paydaşları ile olan işlemlerinde kullandıkları baskı ürünleridir. Zarflar da diğer tüm kurumsal kimlik ürünlerinde olduğu gibi marka bilinirliğinin inşası ve güçlendirilmesi için elzemdir. Özellikle kurumsal bir imaj yaratmaya çalışan bir firmanın baskısız zarf kullanarak yazışmalar yapması beklenemez.

Kullanım alanlarına ve içerisine koyulacak olan kağıt ürününün boyutuna göre kullanılacak olan zarfın da çeşidi ve boyutu değişiklik gösterir. Bu nedenle hem zarf türünü hem de zarf boyutunu seçerken tüm bu etkenleri göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin, müşterilerinize posta gönderimi yapacaksanız ve adres bilgisi içerisindeki kağıda basılı olacaksa pencereli diplomat zarfı kullanmanız gerekir. Bu sayede de her zarf için tekrardan adres bilgisi girişi için uğraşmış olmazsınız. Bankalardan gönderilen pek çok postada kullanılan pencereli diplomat zarflar bu kullanımın en iyi örneklerindendir. 

Markalar, kurumsal kimliklerini güçlendirmek ve tüm paydaşlarının gözünde daha saygın bir konum elde etmek için logolarının basılı olduğu zarflar kullanırlar. Bu nedenle de bu zarfların baskı ve kağıt kalitesi markanın imajı üzerinde doğrudan etkilidir. Diğer taraftan, bu çalışma firmalara belli bir maliyet doğuracağından zarf baskıların kaliteli ve uygun fiyatlı olması en çok istenen senaryodur. Türkiye'nin en büyük online matbaası Bidolubaskı ile zarf siparişlerinizi uygun fiyat ve 6 taksit avantajıyla kolayca verebilirsiniz. Siparişleriniz Bidolubaskı kalitesi ile en kısa sürede üretilerek adresinize kadar ücretsiz kargo ile gönderilir.

Zarf Baskı Siparişi Öncesi Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Sipariş edeceğiniz zarf çeşidini ve zarf boyutunu seçerken kullanım şeklinizi göz önünde bulundurmalısınız.
  • Tasarımınızı siparişinize uygun boyutlarda hazırlamalısınız. Tasarımınızı hazırlarken ürün sayfalarında yer alan şablonları kullanmalı ve içerilerinde yer alan tüm bilgileri dikkatlice okumalısınız.
  • Önemli: Tasarımınızı tüm zemine baskılı olacak şekilde yapmamanız önerilir.