Tasarım Yükleme ve Onay Süreci

Tasarımlarınızı, siparişi tamamladıktan hemen sonra yükleyebileceğiniz gibi, dilediğiniz zaman ilgili sipariş içerisinden tasarım yükleme alanına girerek tasarımınızı yükleyebilirsiniz. Tasarımınızı yükledikten sonra baskı onayı süreciniz başlayacaktır.

Tasarım yükleme adımında 2 seçenek* vardır.

Tasarımınızı ya “hızlı otomasyon kontrolü” ya da “uzman grafiker kontrolü” seçeneklerinden birini seçerek yükleme yapabilirsiniz.
*Otomasyon kontrolü belirli ürünler için kontrol yapar.
Baskı öncesi grafik konusunda bilgisi olan kullanıcılara tavsiye edilir.

Otomasyon 15 dk içerisinde tarafınıza dönüş yapar.

Otomasyon 2 farklı şekilde dönüş yapabilir.
1) Otomasyon Tasarımı Baskıya Uygun Hale getirdi.

  • Tasarımınızı tüm uyarıları kontrol ederek baskı onayı verebilirsiniz. Onayınızın ardından grafiker kontrolüne girmeden direkt üretime gönderilir.
  • Tasarıma onay vermez. “Onaylamıyorum, yeni dosya yükleyeceğim” ya da “Onaylamıyorum, uzman grafiker kontrolü istiyorum” seçeneklerinden biriyle devam edebilirsiniz.
2) Otomasyon Tasarımınızı Baskıya Uygun Hale Getiremedi.

  • Tasarımda gerekli düzeltmeleri yaparak tasarım dosyanızı tekrar yükleyebilirsiniz.
  • “Uzman grafiker kontrolü istiyorum.” seçeneğini seçerek uzman grafikerin tarafınıza dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.
Uzman Grafiker tasarımınızın baskıya uygunluğunu kontrol eder.

Maksimum 1 iş günü içerisinde uzman grafiker, mail ile tarafınıza dönüş yapar.

Uzman grafiker 2 farklı şekilde dönüş yapabilir.
Tasarımınız Baskıya Uygunsa;

Uzman grafiker tasarımı kontrol eder. Baskıya uygun ise tasarımı onayınıza sunar. Tasarımınızı tüm uyarıları kontrol ederek baskı onayı verebilirsiniz.
*Bazı durumlarda tasarımınız baskıya tümüyle uygunsa, uzman grafiker tasarımınızı baskı onayına sunmadan direkt üretime gönderebilir.
Tasarımınız Baskıya Uygun Değilse;

Uzman grafiker tasarımı kontrol eder. Baskıya uygun değil ise yapılması gerekenleri içeren bir mail ile dönüş yapar. Grafik ekibinin uyarıları doğrultusunda tasarımınızı düzeltip tekrar yeni bir dosya yüklemeniz beklenir.
Otomasyon ya da uzman grafiker tarafından tasarımınız onaya sunulduğunda;
Tasarımınızın ön izlemesine bakarak ve tüm uyarıları kontrol ederek, uygun olduğundan eminseniz baskı onayı verebilirsiniz.
Tasarımınızda düzeltme istediğiniz bir durum söz konusu ise; “Onaylamıyorum, talebim var.” butonuna tıklayıp, uzman grafikere mesaj yazarak grafikerin tarafınıza tekrar dönüşünü bekleyebilirsiniz.
Ücretsiz tasarım desteği olan ürünler için tasarım süreci nasıl ilerler?


Ücretsiz tasarım desteği istiyorsanız;
Tasarım yükleme adımında “ Uzman grafiker kontrolü” alanını seçin. Ekranın sağ üstüne “Uzman grafikere mesajınız” başlığının yanında yer alan “Tasarım desteği istiyorum” kısmına tıklayın. Ardından açılacak form sayfasında tasarım elementlerinizi ve uzman grafikere iletmek istediğiniz notu yazarak göndere tıklayın.
Daha detaylı bilgi için yardım sayfalarımıza göz atabilirsiniz.