Sıkça Sorulan Sorular

Bidolubaskı olarak geleneksel matbaalardan farkımız, tüm süreçleri online olarak web sitemiz üzerinden yürütmemizdir.Alıştığınız e-ticaret deneyimini matbaa süreçlerine uyarlayarak dilediğiniz ürünü sepete atarak matbaa hizmetini ev konforunda almanızı sağlıyoruz.
Sipariş verme süreçleri için buradan detaylı bilgi alabilirsiniz.
İlk siparişe özel indirim kupon kodları sisteme kayıtlı mail adresine gönderilmektedir. Kupon kodu ulaşmadı ise mail kutunuzdaki spam dosyaları kontrol etmeniz gerekmektedir.

Almış olduğunuz indirim kuponunu, sitemiz üzerinde kullanmak için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişlerde farklı yüzeylere farklı tekniklerle baskı yapılmaktadır. Bu anlamda, sitemizdeki ürün ölçü ve özelliklerine uygun ve şablon bilgilerine göre çalışmanızı hazırlamanızı önemle tavsiye ederiz. İlgili ürünün şablonuna ürün sayfasında, ürün görselinin altında yer almaktadır. Genel olarak .Ai .pdf ve .Psd formatları mevcuttur. Dilerseniz sitemizdeki tüm ürünlerin şablonlarına https://www.bidolubaski.com/hazir-sablonlar linkinden ulaşabilirsiniz.

Tasarım çalışmanızı hazırlarken, dikkat edilmesi gereken önemli bilgileri buradan görüntüleyebilirsiniz.
Ücretsiz tasarım desteği verdiğimiz ürünlerin dışında kalan ürünler için şirket politikamız gereği müşterilerimizden gelen hazır tasarımlar ile baskı yapıyoruz. Dilerseniz müşterilerimiz için hazırladığımız her ürün sayfasında yer alan hazır şablonlarımızdan yararlanabilirsiniz.
Bidolubaskı olarak, belirli ürünlerde ücretsiz olarak tasarım desteği sunmaktayız. Web sitemiz üzerinde satılan bazı ürünlerde "Ücretsiz Tasarım Desteği" ibaresi görebilirsiniz, bu ürünlerde ücretsiz olarak bizden tasarım desteği alabilirsiniz.

Ücretsiz tasarım desteği konusunda dikkat edilmesi gerekenler;
  • Kullanmak istediğiniz logoları ve görselleri bize tek tek ve yüksek çözünürlükte göndermeniz gerekmektedir.
  • Arka planda kullanmak istediğiniz rengi belirtiniz.
  • Tasarımda kullanılacak tüm metinleri tasarım notu kısmına yazmanız gerekmektedir.
  • Metinlerin yerleşim yerlerini açık ve net bir şekilde belirtmenizi rica ederiz.
  • Daha önce yapılmış bir çalışma eğer grafik tasarım program formatlarında ( ai, psd ve pdf ) değil ise aynısı uygulanamamaktadır.
  • Yapılan tasarım çalışması üzerinde maksimum 2 revize hakkınız olduğunu unutmayınız.
  • Sipariş sonrasında 2 iş günü içerisinde tasarım desteği için dönüş sağlanacaktır. Müşteri tarafından gelen revizeler tasarım sürecini ve siparişin üretime girme sürecini uzatabilir.
Web sitemiz üzerinde satın almak istediğiniz ürünleri sepete atıp ödemeyi tamamladıktan sonra tasarımı şimdi yükle ya da daha sonra yükle opsiyonlarının sunulduğu ekran ile karşılaşacaksınız. Eğer sipariş verdiğiniz ürünlerin tasarımlarını hemen yüklemek istiyorsanız "tasarımları şimdi yükle" butonuna tıklamanız ile birlikte çalışmalarınızı yükleyebileceğiniz tasarım yükleme sayfasına yönlendirileceksiniz.
Eğer tasarımlarınız hazır değilse ya da daha sonra yüklemek istiyorsanız "tasarımlarımı daha sonra yükleyeceğim" demeniz yeterli olacaktır.

Tasarım yükleme süreci ile alakalı ayrıntılı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
Tasarımınızın kontrolü, işlem sırasına göre 24 saat içerisinde grafikerlerimiz tarafından gerçekleşmektedir. Bu süreçte, bidolubaskı otomasyon robotu da tasarımınızı kontrol ederek ön bilgi verebilir veya tasarımınızı onayınıza sunabilir.

Tasarımınız ile ilgili not yazdıysanız veya emin olmadığınız bir ayrıntı varsa uzman grafikerimizin dönmesini beklemenizi rica ederiz. Ayrıca tasarımınız baskıya uygun ise oluşacak zaman kaybını engellemek için ön kontrol sonrası baskı onayı alınmadan üretime alınabiliyor, özellikle onayınız ile üretime alınmasını isterseniz dosya ekle bölümünde yer alan tasarım notuna mutlaka açıklama eklemelisiniz.

Otomasyon robotu ve kullanımı sırasında en sık yapılan hatalar özelinde buradan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
Siparişinizin durumu ile alakalı tüm bilgiye, üyelik girişi yaptıktan sonra siparişlerim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Konu özelinde ayrıntıları buradan görüntüleyebilirsiniz.
Web sitemiz üzerinden yaptığınız alışverişlerde ürünleriniz anlaşmalı kargomuz ile sizlere ulaştırılmaktadır.
Ürünleriniz kargoya verildikten sonra hem sitemiz üzerinden hem de takip numarası ile anlaşmalı kargo şirketinin internet sitesi üzerinden kargonuzun nerede olduğunu takip edebilirsiniz.

Sitemiz üzerinden kargolarınızı takip edebilmek için buradan detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz.
Baskı onayı verilmeyip,üretime gitmeyen ürünler için herhangi bir tazminat ödemeksizin siparişinizi iptal edebilirsiniz. İptal taleplerinizi, mesai saatlerimizde (hafta içi 09:00/18:00) 0216 706 0 232 iletişim numarasından veya buradan iletmeniz gerekmektedir. İptal işlemi muhasebe ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra, iadenizi ortalama 4 iş gününde, ödeme yaptığınız kredi kartınız ya da banka hesap hareketlerinizde görüntüleyebilirsiniz.

*Taksitli alışverişlerde iade işlemi yine taksitli olarak kartınıza iade olmaktadır.

Baskı onayı verilmiş (Baskısız ürünler hariç) ve üretim aşamasına girmiş siparişin iptali ve ödeme iadesi mümkün değildir.