Reklam Ürünleri

Reklam Baskı Ürünleri Hakkında

Firmalar tanıtımlarını yaparak daha fazla müşteriye ulaşmak için baskılı reklam ürünlerini kullanırlar. El ilanı, afiş, magnet ve etiket gibi onlarca farklı baskılı reklam ürünü bulunmaktadır. Baskı ürünlerinin her biri farklı ortamlarda farklı konseptler dahilinde kullanılabilir. Örneğin, firmanızı ve ürünlerinizi / hizmetlerinizi tanıtan el ilanı veya broşür bastırarak hedef kitlenize dağıtabilirsiniz. Böylece insanlar markanızı tanır ve yeni müşteri edinme ihtimaliniz artar.

Markaların yeni kullanıcılara olabildiğince çok mecrada olabildiğince sık bir şekilde insanlara ulaşması gerekir. Bu nedenle de farklı baskı ürünleri ile kullanıcılara farklı mecralarda ulaşmak müşteri edinimi ve marka imajı güçlendirme çalışmalarınıza katkı sağlayacaktır. Bir örnekle reklam baskı ürünlerini nasıl kullanabileceğinizi incelemek için bir parfüm firması üzerinden gidelim. Firma, satışını yaptığı kadın parfümü modellerinin yer aldığı bir broşür, logosunun ve mağaza bilgilerinin yer aldığı bir magnet ve markasının tasarımına sahip bir masa takvimi bastırıyor. Broşürleri kadın kuaförlerinin yoğunlukta olduğu bir bölgede dağıtırken, magnetleri ise kadın kıyafetleri satan bir mağaza ile anlaşarak orada dağıttırıyor. Bastırmış olduğu takvimleri de kitlesinin katıldığı bir fuar veya etkinlikte dağıtıyor. Böylece marka pek çok kişi tarafından bilinen duyulan bir marka haline geliyor ve elden ele kulaktan kulağa insanlara belki de birden fazla kez ulaşmış oluyor.

Tanıtım baskı ürünleri sayesinde firmalar kullanıcı sayılarını ve marka bilinirliklerini hızla artırabilirler. Bu anlamda en çok kullanılan baskılı reklam ürünleri ise şöyle; el ilanı, broşür, afiş / poster, sticker / etiket ve amerikan servis. Bu ürünlerin yanı sıra sitemizde bulunan yüzlerce baskı ürününden de dilediğinizi kolayca sipariş ederek müşteri sayınızı artırmaya hemen başlayabilirsiniz.

Baskılı Reklam Ürünü Siparişi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Tanıtım baskı ürünü siparişi vermeden önce kullanacağınız alanları ve ürünün içeriğini belirlemelisiniz.
  • Tek bir baskı ürünü sipariş vermek yerine çok daha fazla baskı ürünü ile bir strateji oluşturmak baskı ürünlerinin satışa dönüş performansını artıracaktır.
  • Reklam baskı ürünleri için tasarımlarınızı hazırlarken aynı tasarım dilini (renk, font vb.) kullanmaya özen göstermelisiniz.
  • Sipariş vereceğiniz ürünün tasarımını ürün sayfalarında bulunan ücretsiz ürün şablonlarını kullanarak hazırlamalı ve şablon içerisinde yer alan uyarıları dikkatle okumalısınız.