Tasarımcıların Takip Etmesi Gereken En İyi 10 Tasarım Blogu

Tasarımcılar vizyonu ve hayal dünyası geniş sürekli yenilik peşinde olan araştırmacı ruhlu insanlardır ve genellikle kısıtlı zamanlarını en iyi şekilde değerlendirerek özgün çalışırlar. Hal böyle olunca da ilham aldıkları ya da kendilerine örnek teşkil eden sanatçıları yakından takip eder. Bunun için internet, yine harika bir bilgi deposudur. Yeniliklerden esinlenip kendi çalışmalarınıza renk katabilir ve Tasarım konusunda dünyadan ilham alabilirsiniz. En iyi grafik tasarım programları hakkında detaylı bilgi almak için blog yazımıza göz atabilirsiniz.

Her tasarımcının takip ettiği ya da takip etmesi gereken bloglar vardır. Bu bloglar çoğu zaman ünlü bloggerlar tarafından yönetilir. Tasarım Blogları da bazen en iyi tasarımcıların elinden çıkar. Belki bir çoğunu duydunuz belki de ilk defa duyacaksınız. İşte tasarımcıların takip etmesi gereken en iyi 10 tasarım blogu.

1. Creative Blog

Hem yaratıcı hem de ilham verici işlere odaklıysanız, Creative Bloq size web tasarım, grafik tasarım, 3D tasarım, dijital sanatlar ve daha fazlası için her şeyi verebilir! Her gün güncel içerik paylaşan bu blog ile tasarıma dair en trend haberleri takip edebilirsiniz.
 


 

2. Noupe

Noupe web geliştiricileri ve tasarımcılar için güzel bir bilgi deposu. CSS, AJAXJavascript web tasarımı, grafik tasarımı, tipografi, reklamcılık gibi güncel haberleri barındıran bu blog oldukça iyi içerikler üretiyor.

 

3. Design Observer

Hem web hem mobil tasarımcılar için mükemmel bir blog, Design Observer. Ünlü yazarları güncel köşe yazıları ile fikirlerinize ilham kaynağı olabilir.


 

4. Smashing Magazin

İçerisinde kodlamaları da barındıran Smashing Magazin, tasarımla ilgilenenlerin takip ettiği bloglar arasında ilk 5’te.

 

5. Behance

Adobe’nin bir platformu olan Behance 2006 yılından beri tasarımcıların gözdesi diyebiliriz. Bir arama motoru var ve bu sayede sitede aradığınız her şeyi kolaylıkla bulabilir, gelişmeleri yakından takip ederek tasarım ile ilgili son haberlere ulaşabilirsiniz.
 

 

6. Core77

Core77 bir blogdan çok daha fazlasını sizlere sunuyor. Öğrencilerin ağırlıklı olarak kullandığı bu sitede kendi tasarımlarınızı da yayınlayıp, yarışmalara katılma imkanı bulabiliyorsunuz. Partiler, sergiler, güncel tasarım haberleri, kurslar ve okullardan haberlerle Core77’yi deneyin.

7. Designm.ag

Kolay arayüzü sayesinde, grafik tasarımcıların aradıklarını kolay bir şekilde bulabileceği Designm.ag sitesini sizde çok seveceksiniz. Temaların tanıtımı, güncel grafik tasarım haberleri ve çok daha fazlasını bu sitede bulabilirsiniz.


 

8. Fubiz.net

Fubiz, yeni nesil tasarımcıların ilgi odağı diyebiliriz. Son teknoloji ürünler, popüler kültürden yeni haberler, grafik tasarımcılara özel sayfalarla fubiz.net takip edilesi grafik tasarım programları arasındadır.

9. Abduzeedo.com

Matbaacılık sektöründe çalışanların takip ettiği yabancı sitelerin bir diğeri de Abduzeedo.com’dur. Bu sitede ne ararsanız var. Ücretsiz programlar, haftanın uygulamaları, ücretsiz fontlar, takip edilmesi gereken siteler güncel olarak Abduzeedo.com’da.

10. Design Float

Web tasarım, grafik tasarım, fotoğrafçılık, tanıtım videoları, öğretici bilgiler, kimlik ve marka çalışmaları ile ilgili detaylı ve kaliteli bilgilere sahip olacağınız Design Float, kurtarıcı yardımcı siteniz olacak.