Reklam Ajansları İçin En Uygun Matbaa Nasıl Olur?

Filmlerde birbirinden garip arkadaşlıklara şahit oluyoruz. Belki hayatınızda da böyle saçma gibi görünen ama kökü çok sağlam arkadaşlıklarınız vardır. Örneğin Me, Earl and the Dying Girl filminde, Greg ve Earl’ün oldukça ilginç bir arkadaşlığı vardı. Az konuşan, iş odaklı ama bir yandan da sevgi dolu bir ilişki. Earl her zaman işleri toparlayan, olumsuzlukları ortadan kaldıran ve gerektiğinde Greg’i sert bir şekilde eleştiren bir karakterdir. İşte kaliteli bir matbaa da bir ajansın Earl’ü gibi olur. Şöyle anlatalım:

Reklam Ajansı Ne İşe Yarar?

Bu arkadaşlığı oluşturabilmek için önce herkesin görevini çok iyi bilmesi gerekiyor. “Bir reklam ajansı ne iş yapar?” diye sorarak bunu açabiliriz. Eskiden reklam ajansı denildiğinde aklımıza sadece tabela veya logo geliyordu fakat artık bir reklam ajansının, bir marka için her şey olduğunu biliyoruz. Hem ekranlarda hem dijitalde hem de sokaklarda bir markayı sevilir hale getirmekle görevli olan reklam ajansları, yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak için birçok alanda matbaaya ihtiyaç duyarlar. Müşterilere ulaşmanın ve kendini dünyaya duyurmanın çok uzun zamandır en geçerli yolu matbaa kapısından geçiyor.

Kaliteli Basım, Başarılı İşler

Kaliteli bir matbaa, kaliteli baskılarıyla reklam ajansının öncelikle müşteriyi büyülemesini sağlar. “Bu posterlerden yaptırabiliyor muyuz hemen on bin tane?” sorusuyla karşılaşan reklam ajansı, sonsuz bir şekilde güvendiği matbaasını düşünerek, “Tabii, istediğiniz kadar yaptırabiliriz.” cevabını verir. Matbaasına güvenmeyen bir reklam ajansı bu soru karşısında tereddüt edebilir ve müşterinin kalbinin hatta en önemlisi güveninin kırılmasına neden olabilir. Bu yüzden kaliteli bir matbaa ile çalışmaya özen gösterin. Müşterilerinize karşı mahcup olmayın. Zaten milyon tane işle uğraşıyorsunuz, bir de matbaa yüzünden başınıza dert almayın.

Zaman Kazandırır

Bir reklam ajansı, kaliteli bir matbaa ile çalışıyorsa zaman kazanacak demektir. Hiçbir matbaa terimini öğrenmesine, işleri takip etmesine gerek kalmaz. Zaten matbaasına güveniyordur ve bir ofsetin nasıl yapıldığını bildiğine emin olduğu için huzur içinde iş teslim eder. Bu yüzden kimse kimsenin işine karışmaz. Her şey olması gerektiği gibi ve zamanında ilerler. Bakın mesela bize, yani Bidolubaski.com’a, tüm matbaa işleriniz için gerekli iletişimi online olarak sağlıyor, size zaman kazandırıp, en iyi fiyatlarla en kaliteli hizmeti veriyoruz. Ah yoo, reklam evet ama içi dolu reklam. Arkadaş canlısı tüm reklam ajansları eklesin :)