Magnet Baskı Nasıl Başarılı Olur?

Reklamınızı yaptığınız ürünlerin insanların işine yaraması, onların hayatlarına dokunması ne güzel bir şey değil mi? Markanızı ve promosyonlarınızı duyurmanın en şekilli yöntemlerinden biri olan magnet baskılar, genellikle buzdolaplarının üzerine faturaları, fotoğrafları veya notları tutturmak için kullanılırlar ama çok daha yaratıcı ve işlevsel yöntemlerle magnetlerden marka bilinirliği namına daha fazla verim elde edebilirsiniz.

Magnet baskı artık özellikle perakende sektöründeki birçok firma tarafından sıkça kullanılıyor. Bunun sebebi insanlara daha kalıcı bir promosyon ürünü ile ulaşarak onların hayatlarında daha kalıcı olabilmektir. Peki ama sadece magnet baskı yaptırmak başarılı olmak için yeterli mi?

Yaratıcı Magnet Tasarımı

Küçüğünden büyüğüne, düşük maliyetlisinden masraflısına tüm reklam araçlarınızda markanıza özgü bir tarz yaratmak elinizde. Magnetlerdeki genel handikap, demode renklerle fontların kullanılması. Magnetiniz daha sade ve yaratıcı olabilir oysaki.

Magnetler genellikle gıda sektöründe çalışan firmalar tarafından, “Telefonu et, siparişi ver.” mantığı sebebiyle daha fazla tercih ediliyor. Sattığınız tüm ürünlerin görselini magnete koymayın mesela. Salamı, sucuğu, tostu, hamburgeri iç içe geçiyor, altında da adres, telefon filan, boğucu oluyor. Her bir ürününüz (ya da en çok satanlar) için, ürünlerin şekliyle magnet tasarlatabilir ve iletişim bilgilerinizi yazdırabilirsiniz mesela.

Dağıttığınız bu magnet ürününde farklılık yaratmak ve müşterilerinizde daha kalıcı olmak isterseniz işte onun yolu da farklı ürünlerden geçiyor. Mesela sadece magnet baskı yaptırmak yerine farklılaşarak takvimli magnet baskı yaptırıp pazarlama performansınızı arttırabilirsiniz.

Buzdolaplarından AVM’lere

Başta da dediğimiz gibi magnet’leri sadece buzdolaplarının üzerine yapıştırılan fatura tutturucu olarak görmeyin, gördürtmeyin. Alışveriş merkezleri insanlarla dolup taşan, haliyle tuvaletler de en sık kullanılan yerler. Neden esprili veya yaratıcı magnetleri buralara yapıştırmayasınız? Son dönemlerde daha çok afişler bu şekilde kullanılıyor ama aynı şeyi magnetlere de uygulayabilirsiniz.

AVM de Kesmezse Sokaklara Taşın

Magnet baskılar metal olan her yüzeye yapışabildiklerine göre… (Elektrik direklerine tırmanan o kişi de kim? Hah, anlaşıldı magnetlerinizi yapıştırmaya çalışıyorsunuz.) Fakat bu tip uygulamalar için belediyelerden izin alınması gerekiyor, aklınızda olsun. Sokak lambaları, konteynerler, parklardaki bahçelerdeki metal yüzeyli her şey, otobüs durakları magnetlerinizi yapıştırabileceğiniz yerler. Kiri pası da yok ne güzel. Otobüs duraklarına yapıştıracağınız magnetleri “bekleme” temasına göre kurgulayabilirsiniz örneğin. Restoranınızın iletişim bilgilerinin bulunduğu magnetin üzerine “Biz bekleme yapmıyoruz.” ya da “Aç, beklemez.” gibi şeyler yazdırabilirsiniz. Güzel olur, yaşasın konsept. Aynı şekilde konteynerlerin üzerinde çöp poşeti gibi ürünleri satan ya da ev temizleme hizmeti veren firmaların magnetlerini görsek tatlı olmaz mı?