450.000.000 adet baskıyı Türkiye'nin 81 iline gönderdik | HakkımızdaHafta içi09:00 - 18:00|İletişim0216 706 0 232

Güvenli Ödeme İade Garantisi Zamanında Teslimat Kargo Bedava 6 Taksit

İnsert Nedir? Hangi Sektörlerde Kullanılır?

İnsert baskı olarak da kullanılan insert kavramı, günümüzde özellikle perakende iş yapan firmalar için çok önemli bir kavram haline gelmiştir. Perakende firmaların müşterilerine ulaşması her zaman kolay olmaz. Ya da büyük firmalar olduklarından bazı ürünlerinde yaptıkları indirimler müşteriler tarafından gözden kaçırılabilir. İşte bu tarz problemleri önlemek adına firmalar insert tekniğini geliştirmişlerdir.

Peki, nedir bu insert. İnsertler aslında günlük hayatta hepimizin sıkça gördüğü, alışık olduğu ve kullandığı ürünler. Halk arasında bilinen adıyla söylemek gerekirse, insertler aslında firmaların resimli indirim veya tanıtım broşürleridir. Daha açıklayıcı olmak gerekirse insertler, genelde perakendeci firmaların müşterileriyle iletişim kurdukları, etkili bir reklam ve promosyon materyalleridir.

Diğer bir deyişle, gazete ve dergilerin bir eki olarak da dağıtımı yapılabilen bu ürünler, kısa sürede hazırlanabilir oldukları, düşük maliyete sahip oldukları ve sonuçlarının çok kısa bir süre içerisinde gözlemlenebilmesiyle özellikle büyük satışlar yapan üreticiler, marketler ya da farklı perakende firmalar tarafından tercih edilirler.

Günümüzde üreticiler tarafından etkin bir markalaşma aracı olarak kullanılan insertlerin temel amaçlarından bir tanesi adına basıldıkları firmalardaki indirim ürünlerini, bu indirimlerin sürelerini, firmaların yaptığı çeşitli kampanyaları ve firmalar hakkındaki bilgileri müşteriye en etkili ve kısa yoldan ulaştırmaktır.

Özellikle market sektöründe çokça tercih edilen insertler, kataloglara göre daha düşük maliyette olmaları ve basımlarında daha ucuz kağıt kullanılmasıyla firmaların markalaşma süreçlerinde çok önemli bir detay oluştururlar. Firma kampanyalarını kısa sürede istenilen kitleye ulaştırmak için etkili bir araç görevini görürler.

Firmalar insert baskıları düzenli aralıklarla yani genellikle haftalık ya da on beş günlük periyodlarla çıkarırlar. Bu da müşterilerin düzenli olarak firmaların yaptığı indirim ve kampanyaları takip etmesine olanak sağlayarak kısa dönemlerde firmaların müşteri sayısının artmasına yardımcı olur. Canlı renklerde basımı yapılan bu baskılar, müşterilerin öğrenmesi gereken tüm indirimleri bir arada göstermeleriyle de oldukça kullanışlı bir hal alırlar. Ayrıca canlı ve parlak renklerde çıkarılan insertler müşterilerin dikkatini daha çok üzerlerine çekerek müşteriler de enerji dolu pozitif bir hava yaratacaklardır.

İnsert reklamların bunlar dışında da firmalara pek çok katkısı vardır. Öncelikle alternatif bir reklam aracı olması nedeniyle kullanan firmaların diğer firmalara kıyasla farklılaşmasına da neden olur ve bu firmaları sürekli olarak müşterilerin aklında tutar.

Aynı zamanda bu tarz insert baskıların dağıtımında yaygın olarak kullanılan gazete ve dergilerle birlikte dağıtma yöntemi, hiç zorlanmadan firmaların indirim ve kampanya bilgilerinin çok geniş kitlelere yayılmasına da olanak sağlar. Bu da yine firmalar için çok küçük maliyetler karşılığında geniş çaplı reklam sağlaması açısından oldukça avantajlı bir durumdur.

İnsert reklamlarla, firmalar sadece kendi müşterilerine indirimlerini iletmekle kalmazlar, aynı zamanda kampanyalarıyla ilgili detaylı bilgi vererek potansiyel müşterilerinin de rakip firmalarla fiyat karşılaştırması yapmasına olanak sağlayarak müşteri ağlarını da genişletirler.

Ayrıca firmalar açısından unutulmaması gerek bir diğer önemli detay da, insert baskılar çeşitli ve fazla sayıda müşteriye ulaşılmasında kullanılabilecek ekonomik ve kolay yollardan bir tanesidir ve bu baskıların geri dönüşümü, diğer reklam yöntemlerine göre çok daha hızlı ve etkili olur.