450.000.000 adet baskıyı Türkiye'nin 81 iline gönderdik | HakkımızdaHafta içi09:00 - 18:00|İletişim0216 706 0 232

Güvenli Ödeme İade Garantisi Zamanında Teslimat Kargo Bedava 6 Taksit

BidoluBlog ağ günlüğü

Türkiye’nin En büyük Matbaa ve Grafik Tasarım Bloğu - BidoluBlog

Grafik tasarım ve baskı sektörü birçok aşamasında iç içe olan ve birbirine doğrudan etkileri olan iki alandır. Öyle ki çoğu zaman grafik tasarım olmadan baskının, baskı olmadan grafik tasarımın anlamının olmadığı durumlar ile karşılaşırız. Bu nedenle de bu iki alanın sürekli olarak etkileşim içinde olması ve karşılıklı faydalar sağlanması hem grafik tasarım dünyasına hem de matbaa dünyasına önemli imkanlar sunar. Biz de Bidolubaskı olarak tüm gücümüzle grafik tasarım dünyasına katkıda bulunmaya, geliştirmeye bu yolla da gelişmeye çalışıyoruz.

Logo Tasarımda 5 Yeni Trend – 2018

Logo bir markanın insanlarda uyandıracağı ilk etki için muazzam derecede önemli bir araçtır. Bu nedenle de logo tasarımı yaparken dikkatli seçimler yapmak gerekir. Tasarımın her alanında olduğu gibi logo tasarımlarında da yılın trendleri markaların logolarında oldukça belirleyicidir. Hatta bazı markalar düzenli aralıklarla logolarında güncelleme yoluna giderek, trendleri yakalamaya çalışırlar. Bu yazımızda ise yeni logo tasarımı yapacaklar veya logolarında güncelleme yapacaklara fayda sağlayacak son trendlerden bahsedeceğiz.

KOBİ Nedir? KOBİ – Matbaa İlişkisi

KOBİ, küçük ve orta ölçekli işletmelerin kısaltılması olarak kullanılan ve bugünlerde sıklıkla duyduğumuz bir kısaltmadır. KOBİ kavramı çalışılan sektörden bağımsız olarak, yıllık net satış, yıllık mali bilanço ve çalışan sayısı gibi faktörler göz önünde bulundurularak ortaya çıkarılan bir sınıflandırmadır. Bu kavram kendi içerisinde 3 farklı kategoriye ayrılır; mikro ölçekli işletmeler, küçük ölçekli işletmeler ve orta ölçekli işletmeler. Bu kategoriler ise tamamen firmanın mali konumu ve çalışan sayısına göre belirlenmektedir.

Hayat Matbaa Matbaa Gezmek İçin Çok Kısa

Hayat Matbaa Matbaa Gezmek İçin Çok Kısa

Hayatımızdaki en değerli varlığımız zamandır. Bu nedenle de zamanımızı çalan her türlü aktivitenin karşısında olmalı ve zamanımızı olabildiğince kaliteli ve hakkını vererek harcamalıyız. Bu yazımızda size baskı ihtiyacı olanların çok yakından tanıdığı bir zaman israfından bahsedeceğiz; geleneksel matbaa süreçleri. Yıllardır geleneksel matbaa süreçlerinin yorduğu, bezdirdiği kişiler için şunu söylememiz gerekiyor; “Hayat matbaa matbaa gezmek için çok kısa”.

Başarılı Bir Portfolyo Nasıl Hazırlanır?

Başarılı Bir Portfolyo Nasıl Hazırlanır?

Tasarım portfolyosu oluştururken en güvenli yol belli başlı altın kuralların çevresinden ayrılmamaktır. İnsanlar kendi portföylerini hazırlarken genellikle bu kurallara karşı körleşirler ve hatalı kararlar vererek başarılı bir portföyden uzaklaşırlar. Bu nedenle bu yazımızda iyi bir portfolyo hazırlamak için yapmanız ve yapmamanız gerekenleri sizler için ele aldık.

Grafik Tasarım İçin En İyi 5 Bilgisayar

Grafik Tasarım İçin En İyi 5 Bilgisayar

Grafik tasarım için yeni bir bilgisayar arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Tasarımlarınızı çok daha kolay yapabilmek için iyi bir bilgisayara sahip olmanız önemli. Bu noktada bütçenize ve yapacağınız işe uygun bir bilgisayar bulmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Bir grafik tasarımcı olarak, yeterli özelliklere sahip bir bilgisayar, müşterileri memnun edecek ve portföyünüzde gurur duyacak bir iş yaratmak için bir zorunluluk olarak düşünülebilir. Kaliteli bir ekran görüntüsü ve ergonomik bir fare kullanımı açısından kaliteli bir bilgisayar iş kalitesini fazlasıyla yükseltecektir.

Dijital Baskı Nedir? Neden Dijital Baskı Tercih Edilir?

Dijital Baskı Nedir? Neden Dijital Baskı Tercih Edilir?

Dijital ortamda bulunun görsel veya metinlerin çeşitli materyaller üzerine basılması tekniğine dijital baskı denir. Dijital baskı, materyaller üzerine baskı yapmanızı sağlayan birçok farklı yöntemden sadece biridir. Genellikle küçük çaplı baskı işleri için tercih edilen dijital baskı, ofset baskıya kıyasla daha maliyetli, ancak daha hızlı bir yöntemdir. Dijital baskı ve diğer baskı teknikleri arasında birçok fark bulunmaktadır. Bu da insanların kafasında pek çok soru işareti oluşmasına sebep olur.

Kartpostal Nedir? En Güzel Kartpostal Örnekleri

https://www.youtube.com/watch?v=JFgv8bKfxEs

Kartpostal geçmişten bugüne göz kırpan ve pek çok kişinin içinde sebepsiz mutluluklara sebep olan bir iletişim aracıdır. Özellikle 2000’ler öncesinde dünyada o kadar yaygın olarak kullanırdı ki, özel günlerde kartpostal atmak, bir şehre turist olarak gidilince hatıra olarak kartpostal almak ve insanlara kartpostal hediye etmek bir gelenekti. Ancak günümüzde bu gelenek pek çok gelenek gibi arkaya baktığımızda bizi gülümseten bir hatıra olarak yerini aldı.

Kartvizit Tasarımı İçin En Uygun Yazı Fontları - İndir

Kartvizit Tasarımı İçin En Uygun Yazı Fontları - İndir

Bir kartvizit tasarlarken, amaç potansiyel müşterilerin ve iş ortaklarının üzerinde kalıcı bir izlenim bırakmaktır. Doğru yazı tipini seçmek ise unutulmaz bir izlenim bırakmanın en önemli adımlarındandır. Fontun tasarım ile de bütünlük içerisinde olması oldukça önemlidir. Font seçimi ile alakalı diğer bir püf nokta ise seçilecek yazı tipinin Türkçe karakter uyumlu olmasıdır. Bu yazımızda kartvizit tasarımlarından kullanılabilecek olan yazı tiplerini kullanım alanlarına göre ayırarak sizler için listeledik.

6 Başarılı Amerikan Servis Tasarım Örneği

6 Başarılı Amerikan Servis Tasarım Örneği

Amerikan servis yiyecek içecek sektöründe son yılların en çok kullanılan baskı ürünlerinden biri olarak yerini alıyor. Özellikle çok şubeli restoran zincirlerinin tercih ettiği kâğıt Amerikan servis ürünü istenilen ürünlerin öne çıkarılması, marka imajının yükseltilmesi ve satışların arttırılmasında çok önemli bir rol oynuyor. Bu faydalar o kadar fazla ki Avrupa ve Amerika’da kâğıt Amerikan servis kullanmayan restoran sayısı yok denebilecek kadar az.

Sayfalar

RSS - BidoluBlog ağ günlüğü beslemesine abone olun.