81 ilde 75.000+ Müşteri | HakkımızdaHafta içi09:00 - 18:00|İletişim0216 706 0 232

Güvenli Ödeme İade Garantisi Zamanında Teslimat Kargo Bedava 6 Taksit

BidoluBlog ağ günlüğü

‘La Casa de Papel’ Dizisindeki Karakterlerin Kartvizitleri Olsaydı

‘La Casa de Papel’ Dizisindeki Karakterlerin Kartvizitleri Olsaydı

Son dönemlerin en çok konuşulan dizilerinden olan La Casa de Papel – Money Heist, karakterleriyle, hikayesiyle ve oyunculuklarıyla çok beğenildi. Özellikle geçmiş hikayeleri ile bir bütün olarak tasarlanan karakterleri diziyi en çok öne çıkaran özelliklerin başında geliyor. Dizi 2. sezon sonunda final yapmıştı ancak Netflix ile birlikte 3. sezonun da çekileceği haberiyle birlikte dizinin hayranlarını büyük bir sevincin kapladığını söylesek abartmış olmayız.

Fontlar Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Bilimsel Gerçek

Fontlar Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Bilimsel Gerçek

Tasarımda font seçimi, bir tasarımın dilini belirleyen en önemli faktörlerden biri ve bu nedenle de fontlar hakkında pek çok görüş ayrılığı var. Kimileri Roboto’nun samimiliğine, kimileri ise Helverica’nın tarzına tutkun. Ancak tüm bu kişisel fikir ayrılıklarının dışında bir de fontlar hakkındaki bilimsel bazı gerçekler var. Bu yazımızda bu bilimsel gerçekler üzerinden fontları ve kullanımlarını anlatacağız.

Canva ile Tasarım Nasıl Yapılır? – Ücretsiz

Canva ile Ücretsiz Tasarım Nasıl Yapılır?

Tasarım, baskı işlerinin olmazsa olmaz bir parçasıdır. Bu nedenle de baskı ihtiyacı olan firmaların tasarımlarını hazırlamaları ya da dışarıda hazırlatmaları gerekir. Ancak tasarım yapabilecek bir çalışanınız yoksa ve üst düzey tasarım bilgisine sahip değilseniz bile çözümler hala tükenmiş olmuyor. Dünyanın tasarım alanında devrim yaratan internet sitesi Canva ile artık tasarım yapmak düşündüğünüzden çok daha kolay!

Matbaa Nedir? | Türkiye’nin En Büyük Online Matbaası Bidolubaski.com

Matbaa Nedir

Matbaa, yazı veya görselin kağıt, kumaş, deri, plastik gibi pek çok malzeme üzerine basılmasını veya basılı materyallerin çoğaltılmasını sağlayan sisteme verilen isimdir. Matbaacılığın tarihteki ilk örnekleri Uzak Doğu’da görülmeye başlanmıştır. Ardından 1450 yılında Johannes Gutenberg tarafından başlatılan matbaa devrimi ile önemli bir ilerleme yaşanmış ve çeşitli geliştirmelerle matbaa günümüzdeki halini almıştır.

İş Ortağı Programı’na Yapılan Bazı Başvurular Neden Reddedilir?

İş Ortağı Programı’na Yapılan Bazı Başvurular Neden Reddedilir?

İş Ortağı Programı, Bidolubaski.com tarafından Grafiker, Matbaa, Copy Center, Ajans ve Kırtasiyeler gibi sürekli baskı ihtiyacı olan sektörler için başlatılan bir programdır. Bu program çerçevesinde iş ortaklarımız Bidolubaski.com üzerinden yaptıkları alışverişlerinde sürekli olarak indirimli fiyatlarla sipariş verirler. Ayrıca özel müşteri temsilcisi ve uzman grafiker kontrolü gibi avantajlar da program üyelerine özel olarak sunulur. 

Bidolubaskı, Katılımcı ve Sponsor Olarak Java Day’de!

Bidolubaskı, Türkiye’nin en büyük online matbaası olmasının yanında Türkiye’nin de önemli teknoloji firmalarından biri olarak pek çok alanda çalışmalar yapıyor ve yapılan çalışmaların yanında yer alıyor. Bidolubaskı olarak ülkemizde yazılım sektörünü geliştirmek ve sektöre değere katmak için düzenlenen etkinliklerin içerisinde yer almaya çalışıyoruz. Bu kapsamda da 5 Mayıs 2018’de düzenlenecek olan Java Day Istanbul etkinliğine hem konuşmacı hem de sponsor olarak katılıyoruz.

Kağıt Ölçüleri Nelerdir?

Kağıt Ölçüleri Nelerdir

Baskı için kullanılan kağıtların ölçüleri ve gramaj çeşitleri, baskı ürünün kullanılacağı alanlar için oldukça önemlidir. Bu nedenle de kağıt üzerine yapılacak baskıların siparişini vermeden önce mutlaka kağıt ölçülerine göz atmalı ve uygun edatları seçtiğinize emin olmasınız. Özellikle A3 – A4 – A5 gibi yaygın olarak kullanılan kağıt ebatlarının dışında kalan kağıt ebatlarının gözde canlandırılması oldukça zor olabiliyor. Bu nedenle de bu yazımızda size hem kağıt ölçüleri listesini göstereceğiz hem de kağıt ölçüleri görseli ile aradaki farkları görmenize katkı sağlayacağız.

Türkiye’nin En Büyük Matbaa ve Grafik Tasarım Bloğu - BidoluBlog

Grafik tasarım ve baskı sektörü birçok aşamasında iç içe olan ve birbirine doğrudan etkileri olan iki alandır. Öyle ki çoğu zaman grafik tasarım olmadan baskının, baskı olmadan grafik tasarımın anlamının olmadığı durumlar ile karşılaşırız. Bu nedenle de bu iki alanın sürekli olarak etkileşim içinde olması ve karşılıklı faydalar sağlanması hem grafik tasarım dünyasına hem de matbaa dünyasına önemli imkanlar sunar. Biz de Bidolubaskı olarak tüm gücümüzle grafik tasarım dünyasına katkıda bulunmaya, geliştirmeye bu yolla da gelişmeye çalışıyoruz.

Logo Tasarımda 5 Yeni Trend – 2018

Logo bir markanın insanlarda uyandıracağı ilk etki için muazzam derecede önemli bir araçtır. Bu nedenle de logo tasarımı yaparken dikkatli seçimler yapmak gerekir. Tasarımın her alanında olduğu gibi logo tasarımlarında da yılın trendleri markaların logolarında oldukça belirleyicidir. Hatta bazı markalar düzenli aralıklarla logolarında güncelleme yoluna giderek, trendleri yakalamaya çalışırlar. Bu yazımızda ise yeni logo tasarımı yapacaklar veya logolarında güncelleme yapacaklara fayda sağlayacak son trendlerden bahsedeceğiz.

KOBİ Nedir? KOBİ – Matbaa İlişkisi

KOBİ, küçük ve orta ölçekli işletmelerin kısaltılması olarak kullanılan ve bugünlerde sıklıkla duyduğumuz bir kısaltmadır. KOBİ kavramı çalışılan sektörden bağımsız olarak, yıllık net satış, yıllık mali bilanço ve çalışan sayısı gibi faktörler göz önünde bulundurularak ortaya çıkarılan bir sınıflandırmadır. Bu kavram kendi içerisinde 3 farklı kategoriye ayrılır; mikro ölçekli işletmeler, küçük ölçekli işletmeler ve orta ölçekli işletmeler. Bu kategoriler ise tamamen firmanın mali konumu ve çalışan sayısına göre belirlenmektedir.

Sayfalar

RSS - BidoluBlog ağ günlüğü beslemesine abone olun.