Afiş ve Posterler

Afiş ve Poster Baskı Ürünleri Hakkında

Afiş, hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanılan bir tanıtım ürünüdür. Farklı kağıt, boyut ve gramajlarda üretilebilen afişler markaların büyük kitlelere ulaşmasına vesile olur. Örneğin, markanızın kampanyasını veya yeni bir ürününü ofis duvarlarında, binaların dışında, otobüs duraklarında, fuar alanında ve benzeri pek çok alanda afiş baskı ürünüyle duyurabilirsiniz. 

Markalar tanıtımlarını yapacakları ürün ve hizmetlerinde yaratıcı poster ürünleri ile kullanıcıların dikkatlerini çekmeye ve istenilen bilgiyi onlara aktarmaya çalışırlar. Bu noktada da basılan posterlerin tasarımlarının yaratıcı olması, baskının ve baskıda kullanılan kağıdın kaliteli olması kampanyanın başarısında direkt olarak etkilidir. Büyük umutlarla yatırım yapılan kampanyalarda kullanılacak olan afişlerinizin baskı kalitesinin kötü olması, ürünlerinizin zamanında elinize ulaşmaması gibi sorunları hiç kimse yaşamak istemez. Bidolubaskı olarak yaptığımız tüm baskı işlerinde olduğu gibi afiş ve poster ürünü siparişlerinizde de özenle çalışıyor ve markanıza yaraşır işler ortaya koymaya gayret ediyoruz.

Afiş çeşitleri kullanım amacına göre değişiklik gösterir. Satılık / Kiralık ilanlar için afişler gayrimenkul firmaları tarafından kullanılırken, ışık geçirgen afişler raket reklam panolarının ve ışıklı diğer panoların içerisinde tanıtım amaçlı olarak her sektörden firma tarafından kullanılabilir. Hangi afiş türünü ve bu afiş çeşitleri içerisinden hangi özellikleri seçeceğinize karar verirken ise kullanım amacınızı ve kullanacağınız tasarımı göz önünde bulundurmalısınız.

Afiş - Poster Siparişi Öncesi Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Tasarımınızı hazırlarken ürün sayfalarında bulunan ürün şablonlarını kullanmalı ve şablonların içerisinde yer alan tüm uyarıları dikkatle okumalısınız.
  • Ürün özelliklerini seçerken kullanım alanını ve tasarımı göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin, içerisinde fazlasıyla bilgi yer alan ve dış mekanda kullanılacak olan bir poster ürününün büyük ölçülerde basılması görünür olması açısından faydalı olacaktır.